Barion Pixel

Mit tegyél, ha egy beteg azzal keres meg, hogy visszautasította az orvosi ellátást és csak a TE gyógyításodban bízik?

Az első gondolatunk érthető módon az egó üzenete, ami a saját nagyszerűségünkről szól.

De jó, ha engedünk az egónknak és a gyógyító szerepéből biztos gyógyulást ígérünk a kliensünknek?

A döntés a tiéd! De mielőtt döntesz, javasolom, hogy az alábbiakat gondold át!

Az orvosi ellátásról a beteg szabad akaratából mondhat le.

Jogászként és meditációs tanácsadóként is fontosnak tartom, hogy ez a szabad akarat valóban befolyásolástól mentes legyen. Bár csak orvosi értelemben jogi előírás a beteg teljes körű tájékoztatása, spirituális értelemben is javasolt néhány alapelvről tájékoztatni.

Műtét

1. Dönthet úgy, hogy beteg marad.

Ha úgy érzi, hogy a betegségből származó előnye más módon nem érhető el, valószínűleg így is fog dönteni. A természetgyógyász abban tud segíteni, hogy objektív szempontból vizsgálva a betegséget rámutasson azokra a hiedelmekre, melyek megoldásaként a testi tüneteket választotta. Továbbá közvetíthet energiát a gyógyulás érdekében, de a gyógyulásról minden esetben az érintett dönt. És ezt a döntését bármikor megváltoztathatja. Ezért a gyógyulásért viselt felelősséget levenni a válláról, akkor is meggondolandó, ha elsőre megtisztelőnek tűnik.

2. Varázsló vagy?

Hívhatjuk magunkat médiumnak, látónak, spiritisztának, bárminek, az érzékelésünket erősen befolyásolhatja, hogy az érintett mit enged látni, mennyire enged be a saját terébe. Ha varázslónak, mindenhatónak igyekszünk feltüntetni magunkat ezt nem könnyű bevallani. Pont ezért érdemes már a kezelések elején tisztázni kinek mi a felelőssége a folyamatban.

3. Bármilyen furcsa, de spirituális értelemben is lemondhatunk a gyógyításról.

Még akkor is, ha tudatos szinten pont az ellenkezőjét mondjuk vagy tesszük. Nem ritka, hogy tudatosan kezeléstől kezelésig zarándokolunk, de a tudatalattink vágyja az elmúlással járó megnyugvást vagy a betegség adta figyelmet, pihenési lehetőséget.

4. Tisztázzuk a klienssel mi az oka a hagyományos orvoslással szembeni ellenállásának.

Hiszen ezek is csak hitrendszerek. Dolgozhatunk ezeken a hitrendszereken is, éppen azért, hogy egyszerre használjuk a nyugati orvoslás és az természetgyógyászati módszerek közös hatását. A természetes gyógymódok remek kiegészítései lehet a nyugati orvoslásnak azáltal, hogy a testi tünet orvosi kezelése mellett, a lelki okot kezeli. Ha félünk a „gyógyszerlobbitól” vagy a kórházakat „hentesüzletnek” képzeljük az ugyanúgy blokk, mintha a bőségben nem hinnénk.

5. Ha a kliensünk a nyugati orvoslásról való lemondás mellett dönt, fontos, hogy figyelmeztessük a szűkebb környezete reakcióira.

Hiszen a társadalom, a családunk azáltal, hogy megkérdőjelezi döntésünk helyességét, nap mint nap újabb hitrendszereket tesz a tudatalattinkba. Elég egyszer elhinnünk ezeket ahhoz, hogy a beépülve működésbe lendüljenek és problémát okozzanak. Mégis mit tehetsz?

A korrekt és objektív tájékoztatás mást jelent spirituális és orvosi értelemben, de az alapelv egyezik. Tedd lehetővé kliensed számára, hogy megismerje saját tudatalattijának működési mechanizmusait. Maradj objektív és mindvégig tartsd tiszteletben a választás szabadságát.

Jogi és spirituális értelemben is segítek neked ebben!

Dr.Kissné Dr. Szabó Krisztina